Posts Tagged ‘Presheva’


Preshevë, Daçiç kundër përmendores

Ivica_Dacic

Nese autoritetet e Presheves nuk heqin permendoren e Ushtrise Clirimtare te Presheves, Mevdegjes dhe Bujanocit, Ivica Dacic, kryeministri i Serbise nuk do te paraqitet ne takimin me kryeministrin e Kosoves Hashim Thaci. Dacic ka deklaruar per mediat serbe se data e fundit per heqjen e permendores nga Presheva eshte data 17 janar i vitit 2013. Dacic […]

Read More...