Posts Tagged ‘Greke’


Greqia nis kërkimet për naftë

Pikerisht sic ishte lajmeruar, autoritetet greke kane dhene licensen e pare te nisur kerkimet per nafte ne detin e saj. Kjo ka ardhur permes nje deklarate per shtyp, nga Ministria e Ekonomise Ndertimit dhe Zhvillimit te Greqise e cila beri me dije se diten e diel me date 11 nentor, do te fillojne zyrtarisht kerkimet […]

Read More...

Greqia reagon për ngjarjet në Këlcyrë

Ka qene i menjehershem reagimi i Ministrise se Jashtme Greke pas pritjes qe iu be ne Kelcyre nga anetaret e Aleances Kuq e Zi she simpatizante te saj ekstremisteve Greke te “Agimit te Arte” dhe pjesmarresve te tjere qe ishin te pranishem ne perkujtimoren per nder te ushtareve greke te rene gjate luftes se Dyte […]

Read More...