Archive for the ‘Lajmet e Fundit nga Sporti’ Category


Katër madrilenë për Milanin

Luka_Modric

Sipas artikullit te publikuar te mekruren ne ‘Corriere dello Sport’, ekipi i Milanit do te kete brenda tij shume madrilene ne sezonin e ardhshem. Per te lehtesuar barren e pagave dhe per te grumbulluar fonde per blerje te reja, Reali eshte i gatshem te largoje nga ekipi i tij i pare, dhe sipas informacionit kuqezinjte […]

Read More...

Pique sfidon Milanin: Shënojmë katër gola

pique

Besimi i Barcelones per t’u kualifikuar ne cerekfinalet e Champions, nuk ka rene aspak poshte nga humbja 2-0 e pesuar ne ndeshjen e pesuar ne ”San Siro. Qendermbrojtesi Gerard Pique, pavarsisht kesaj beson ne goleaden 4-0 qe do te kompletoje me sukses nje permbysje historike per katalanasit ne ”Camp Nou”. Te marten, Pique ne nje konference […]

Read More...

Reali, në merkato për portier

Iker Casillas

E perditshmja spanjolle ‘AS’, raportoi te henen se Reali i Madridit eshte vene ne kerkim te nje portieri per sezonin e ardhshem. Iker Casillas, kapiteni i skuadres duket se ka dale nga preferencat e tranjerit Mourinjo, i cili mendon se ka ardhur koha  qe kampioni absolut i botes te ndieje rivalitet brenda klubit. Portiere i skuadres, […]

Read More...

Anetaresimi i Kosoves ne UEFA

fifa-kosove

Kosova vendosi qe te nderkombetarizoje futbollin e saj. Pritet se shpejti qe Federata e Futbollit te Kosoves te aplikoje per t’u pranuar ne shtepine boterore te futbollit, megjithese statuti i FIFA-s nuk garanton nje pergjigje pozitive. Nje shprese qe do t’i hapte rruge anetaresimit ne FIFA, sipas kryetarit te Federates se Futbollit te Kosoves, do te […]

Read More...

Ish-futbollisti brazilian vdes nga leuçemia

Alex Alves do Nascimento, ish-futbollisti Brazilian, i cili ka qene pjese e skuadrave te Palmeiras, Curzeiro dhe qe per kater sezone ka lozur per Hertha Berlin, ka humbur jeten diten e djeshme ne moshen 37-vjecare nga semundja e leucemise. Alves ka nderruar jete ne spitalin e Fundacion Amaral de Carbalho ne qytetin e Jaus, ne […]

Read More...