Archive for the ‘Kronike’ Category


Lirimi i trotuarve, aksion i Policisë Bashkiake

bashkia

Qytetare te ndryshem te kryeqytetit kane vendosur blloqe betoni dhe zinxhire per te zene vendparkime. Per kete arsye Bashkia e Tiranes ka nderhyre me aksione per te liruar keto hapesira publike qe jane zene me te padrejte. Lokaleve qe kane nxjerre karriget ne trotuar Bashkia u ka lene afat deri ne fund te korrikut, nderkohe […]

Read More...

Maskat futen në një banesë, dhunojnë të moshuarit

maskat

Nje ngarje e rende eshte shenuar te enjten ne oren 02:00 ne fshatin Gjocaj te Peqinit, ku persona te maskuar kane hyre ne nje shtepi per grabitje, nderkohe qe i kane qelluar me shqelma dhe me pjese automatiku dy bashkeshortet. Ne banesen e shtetasit Haki Beqiri jane futur dhunshem tre grabites me arme dhe maska […]

Read More...

Lezhë, vrasje për hakmarrje

vrasje-lezhe

Shtetasi i identifikuar si Ludovik Ujka prej fshatit Tale te Lezhes eshte vrare me arme zjarri gjate oreve te pasdites te se premtes, nje ngjarje kjo qe ka tronditur te gjithe banoret e zones. Pas kesaj ndodhie menjehere ne vendngjarje jane paraqitur forcat e policise te cilet kane filluar hetimet per kapjen dhe arrestimin e […]

Read More...

Vrasja e Laçit tek Krimet e Rënda

vrasja ne Lac

Prokuroria e Krimeve te renda te Tiranes, ka marre ne dore dosjen e hetimit te metejshem te vrasjes gjate dites se zgjedhjevete nje simpatizanti te Partise Levizja Socialiste per Integrim dhe plagosjen e kandidateve per deputete te Partise Demokratike, per shkak se Prokuroria e Kurbinit nuk eshte treguar kompetente per kete ceshtje. Top Channel informon […]

Read More...

Një martesë kundër vdekjes

dhendri-1806lajm

Pasi nje cift nga Britania e Madhe kishte marre nje lajm trondites duke shuar shpresat e tyre per nje jete te lumtur, ata u detyruan qe te shpejtonin planet e tyre disa mujore, per dasmen e ardhshme perfekte qe do te realizohej ne 10 dite. Me deshiren e madhe qe te kurorezonin perfundimisht dashurine e […]

Read More...